Yardım

Yardım

Hat Dondurma

Genel Açıklama:

Taşınma,tatil vb sebeplerle hattın belirli bir süre kullanılmayacak olması durumunda dileyen müşterilerimiz hattını dondurabilir, hat dondurma başlama ve bitiş tarihleri arasında herhangi bir faturalandırma yapılmamaktadır.

Hangi Hizmetlerde Hat Dondurma Yapılabilir?

İnternet hizmetlerinde ve sabit telefon hizmetlerinde hat dondurma yapılabilir. Hat dondurma işlemi her bir abonelik için yılda en fazla 2 defa ve toplamda maksimum 180 gün yapılabilir.

Hat Dondurma Süreci Nasıl İşler?

Hat dondurma talebinin Çağrı merkezimize iletildiği andan itibaren ortalama 1 saat içinde hat dondurma işlemi başlatılır ve hat erişime kapatılır, müşterinin belirlediği bitiş tarihinde hat dondurma sona erdirilir ve otomatik olarak erişim yeniden açılır. Hat dondurma bitiş tarihinden itibaren faturalandırma süreci de başlamaktadır.

Hat Dondurma Ücretlimidir?

Evet, işleminin yapıldığı tarihten sonraki ilk fatura döneminde 30 TL Hat Dondurma Ücreti faturaya yansıtılmaktadır.

Nakil

Genel Açıklama:

İnternet bağlantısının bulunduğu adresten taşınılması veya aynı adreste farklı bir telefon numarasına internet hizmetinin aktarılmak istenmesi durumunda İnternet hizmetinin yeni adrese veya farklı numaraya aktarılması işlemleridir. Adres değişikliği sebebiyle sabit telefon hizmetinin nakil yapılması durumunda, sabit telefon nakil işlemleri tamamlandığında internet hizmeti için de nakil talebinin iletilmesi gerekmektedir.

Sabit Telefon hizmetini Himnet’den almayan müşteriler;

Sabit Telefon hizmeti alınan (Türk Telekom vs..) işletmeciye nakil talebini ileterek öncelikle sabit telefon nakil sürecini başlatmalıdır.

Sabit Telefon ve İnternet hizmetini Himnet’den alan müşteriler;

Sabit telefon ve internet nakil işlemlerini Himnet Çağrı Merkezi veya Online İşlem Merkezi üzerinden yapabilirler.

Nakil Süresi:

Nakil işlemleri talebin iletilmesinden sonra ortalama 2-7 iş günü içinde tamamlanmaktadır.

Nakil Şartları:

Nakil yapılacak telefon numarasının aktif olması gerekmektedir, adres değişikliği ile nakil durumunda öncelikle sabit telefon hizmetinin nakil işlemlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Nakil Ücretleri:

15 TL nakil ücreti, nakil işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk faturaya yansıtılmaktadır.