Fiber İnternet

Fiber

Fiber internet paketleriyle en hızlı internet deneyimi.

Fiber internet hizmetiyle, 24 Mb - 100 Mb aradındaki geniş tarife seçenekleriyle en hızlı internet altyapısına geçmek şimdi çok kolay.24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps hız seçenekleri ile limitli Fiber internet veya limitsiz Fiber internet tarifelerden faydalanabilirsiniz. HD çözünürlükteki film ve dizi gibi yüksek bant genişliği gerektiren içeriklere en daha hızlı erişebilirsiniz. Dilerseniz uygun fiyat ve faturanıza ek taksit seçenekleri ile Fiber destekli modeminizi de Himnet'den alablirsiniz.

Yüksek Hızda Kesintisiz İnternet Erişimi
Fiber altyapısı üzerinden 24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps hız seçenekleri ile sunulmaktadır.

24 Saat Kesintisiz Bağlantı
Fiber İnternet, abonelerine sürekli bağlantı olanağı sağlar.

Sabit Telefon Hattı Üzerinden İnternet ve Konuşma Bir Arada
Fiber İnternet, abonelerine aynı telefon hattı üzerinden ikinci bir telefon hattına gerek kalmadan aynı anda İnternet erişimi ve telefonla konuşma imkanı sağlar.

7 gün 24 saat Müşteri Hizmetleri Desteği
7 gün 24 saat 0850 333 25 15 Çağrı Merkezi Üzerinden Müşteri Hizmetleri desteği sağlanmaktadır.

Güvenli İnternet
Ücretsiz olarak sunulan ve İnternetteki zararlı içeriklerden özellikle çocuklarınızı büyük oranda korumanızı sağlayan altyapıdır.İsteğe bağlı sunulan bu hizmetten tüm Fiber İnternet aboneleri diledikleri an yararlanabilirler

Statik IP
Fiber İnternet aboneleri ihtiyaç durumunda Statik IP kullanabilirler.Sıkça Sorulan Sorular


Kimler Himnet Fiber İnternet abonesi olabilir
Fiber İnternet hizmetinden yeni abone olacak tüm bireysel ve kurumsal müşteriler yararlanabilir.
Fiber İnternet hizmeti alabilir miyim?
Fiber İnternet hizmeti alabilmeniz için öncelikle bölgenizde Fiber İnternet hizmeti olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Himnet Fiber Altyapı Sorgulama? ile bulunduğunuz adreste Fiber altyapı kontrolünü kolayca yapabilirsiniz.
Fiber İnternet için ek bir telefon numarasına ihtiyaç var mı?
Hayır, ek bir telefon numarasına gerek yoktur. Mevcut kullanılmakta olan bir sabit hat üzerinden Fiber İnternet bağlantısı sağlanabilmektedir. Sabit hattı olmayan kullanıcılar için İnternet ve Sabit Telefon Hizmeti Himnet tarafından birlikte sunulabilmektedir.
Hız alternatiflerim neler?
24, 32, 35, 50 ve 100 Mbps. Fiber altyapı sorgulama ile altyapınızda desteklenen hızı kolayca öğrenebilirsiniz.
Fiber İnternet aboneliği için hangi evraklar gerekli?
Bireysel Abonelik İçin:
Himnet Abonelik Sözleşmesi , Fiber İnternet Abone Başvuru Formu ve imza sahibinin kimlik fotokopisi gereklidir.
Kurumsal Abonelik İçin:
Himnet Abonelik Sözleşmesi , Fiber İnternet Abone Başvuru Formu , şirket imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi ve yetkili kimlik fotokopisi gereklidir.
Fiber İnternet için başvuru yaptıktan sonra kaç gün içinde hat açılır?
Fiber İnternet, başvuru tarihinden itibaren 2 ile 15 gün arasında tesis edilir.
Başvuru sonrasında verilen kullanıcı adı ve şifre hangi işlemler için kullanılır ?
Abonelik başvurusu sonrasında cep telefonunuza sms ile gönderilen kullanıcı adı ve şifre modem kurulum için kullanılmaktadır.
Fiber İnternet hizmeti, birden fazla bilgisayarda kullanabilir mi?
Aynı daire içinde, birden fazla bilgisayarda kullanabilir. Ancak bağlantı hızı, birden fazla bilgisayar bağlanması durumunda düşebilir. Bağlantı paketindeki hız, tek bilgisayar için geçerli olan maksimum hızı belirtmektedir.
Fiber İnternet hizmetinin başka bir daire veya işyerindeki kullanıcılar ile paylaşılması yasal değildi
Statik IP nedir? Birden fazla statik IP adresi alınabilir mi?
Fiber İnternet hattı tesis edildiğinde, aksi belirtilmemişse internet'e Dinamik IP ile bağlanılır (IP numarası, Internet'e giren herkese sistem tarafından verilen kimlik numarasıdır). Modem her kapatılıp açıldığında farklı bir IP adresi ile internete bağlanılır.
Bilgisayarına uzaktan erişim yada bir web sayfası yayımı olanağı isteyen kullanıcının Statik IP sahibi olması gerekir (Örneğin:Video konferans, Uzak Masaüstü Yönetimi, Oyun Sunucusu v.b. işlemlerde). Yani Statik IP adresi alınması durumunda yapılan her bağlantı için aynı IP adresi alınacaktır. Modem kapatılıp açılsa bile IP adresi değişmeyecektir.
Fiber İnternet hizmeti ile beraber sadece bir adet statik IP adresi alınabilir.
Download ve upload hızı nedir?
Download İnternetten dosya indirme hızını göstermektedir ve Fiber internet ile 24, 35, 50,100 Mbps download hız seçenekleri bulunmaktadır. Upload dosya yükleme hızını gösterir ve tüm Fiber internet tarifelerinde 2Mbps'dir.
Fiber İnternet bağlantı hızı değişir mi ve hız nelerden etkilenebilir?
Fiber İnternet hizmeti ile sunulan internet tarifelerinde erişim hızı olarak belirtilen hızlar, bağlantı yapılan yerde ulaşılabilecek maksimum hızı ifade etmektedir. Telefon hattı müşteriye ayrılmış olmakla birlikte, internet erişim hızı, telefon altyapısının kalitesine göre, özellikle yoğun kullanımın olduğu saatlerde, ifade edilen maksimum hızların altına düşebilmektedir. İnternet erişimi, telefon hattından, İnternet servis sağlayıcısına ulaşana kadar aşağıdaki faktörlerden etkilenir;
 • Kullanılan Bilgisayarın Durumu: Kullanılan bilgisayarın konfigürasyonu ve durumu internet kullanımını etkiler. Örneğin, bilgisayara interneti kullanan bir virüs bulaşmışsa, bu virüsle interneti paylaşmak durumunda kalınır. Bu durum kullanım hızını düşürür. Ya da bilgisayarda yüklü olan bazı programlar güncel sürümlerini internetten otomatik olarak yüklemesi için ayarlandıysa, bu yükleme sırasında internette gezinti hızı yavaşlayabilir.
 • Aynı hat üzerinden kullanım yapan kullanıcı sayısı: Aynı bağlantı üzerinden birden fazla kullanıcı tarafından kullanım yapılması durumunda bağlantı hızı düşecektir.
 • Telefon Hattının Kalitesi: Telefon hattı, Fiber İnternet erişiminin kalitesini belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Telefon hattı olarak döşenmiş olan bakır kablo, ince bir kablo ise aynı anda daha az veri taşınır. Kabloda olabilecek etkileşimlerden ya da başka sebeplerden kaynaklı gürültüler, Fiber İnternet erişiminin yavaşlamasına ya da sağlanamamasına sebep olabilir.
 • Telefon Santrallerindeki Yoğunluk: Telefon santrallerindeki yoğunluk, müşterinin veri trafiği, İnternet servis sağlayıcının İnternet bulutuna ulaşamadan sıkışmasına ve yeterli veriyi sağlayamamasına sebep olur.
 • Telefon Santraline Uzaklık:Fiber İnternet, uzaklık arttıkça hızın azaldığı bir iletişim teknolojisidir.
 • Telefon Santrallerinde Kurulu Merkezi Fiber İnternet Cihazlarının Performansı: Kullanılan merkezi cihazların performansı, Fiber İnternet erişiminizin hızını ve kesintisizliğini etkiler
 • Fiber İnternet Modem/Router'ın Performansı: Kullandığınız cihazın performansı, Fiber İnternet erişiminizin hızı ve kesintisizliğini etkiler.

 • Fiber İnternet hizmeti’nde tarife değişikliği yapılabilir mi?
  Evet. Tarife değişikliği yapılabilir. Ancak herhangi bir kampanyada taahhüt devam ediyor ise tarife değişikliği işleminde;
 • Kampanya indirim dönemi devam ediyorsa sadece kampanyaya dahil tarifelerden birine geçiş yapılabilir,
 • Kampanya indirim dönemi tamamlanmış ise kampanyaya dahil olan veya olmayan tarifelerden birine geçiş yapılabilir.
 • Himnet Fiber İnternet müşterileri, diğer hizmet türlerine (Himnet Sabit Telefon+İnternet, Himnet Fiber İnternet,Himnet Sabit Telefon+Fiber İnternet) geçebilir mi?
  Evet. Mevcut internet müşterileri diğer hizmet türleri ile sunulan internet paketlerine geçiş yapabilir. Geçiş durumunda hizmet türüne bağlı olarak ek ücretler oluşabilecektir.
  Sabit Telefo Hizmeti+İnternet ve Sabit Telefo Hizmeti+Fiber İnternet hizmeti ile sunulan tüm internet paketlerine geçiş nedeniyle oluşacak ek ücretler;
 • Himnet Sabit Telefon Hizmeti Aylık Erişim Ücreti, ADSL ve Fiber İnternet için (Aylık): 15 TL
 • Himnet Sabit Telefon Hizmeti Geçiş Ücreti (1 Defalık): 8 TL
 • İnternet hizmetinde kampanyası devam eden müşteriler ise, kampanya koşullarına bağlı olarak Himnet Himnet Sabit Telefon+İnternet, Himnet Sabit Telefon+Fiber İnternet hizmetine geçebilir. Geçiş yapılabilen kampanyalar için mevcut kampanya koşulları aynı şekilde devam eder.
 • Yeni aboneliklerde, ilk fatura ne zaman gelir? İlk faturaya hangi ücretler yansıtılır?
  İlk fatura, abonelik başlangıç tarihini takip eden ay başında düzenlenir. İlk faturada yer alacak ücretler;
  Abonelik başlangıç tarihinden ilk faturalama dönemine kadar olan kullanım bedeli
 • Kampanyasız müşteriler için yürürlükteki Himnet Fiber İnternet paketinden hesaplanır,
 • Kampanyalı müşteriler için abone olunan internet paketinin kampanyadaki indirimli ücret üzerinden hesaplanır

 • Aktivasyon (bağlantı) ücretinin ilk taksidi,
 • Modem satın alan müşteriler için, modem ücretinin ilk taksidi,
 • Kotalı paket müşterileri için varsa kota aşım ücreti.
 • Damga Vergisi
 • Yeni aboneliklerde bağlantı (aktivasyon) ücreti neden alınıyor?
  Fiber İnternet hizmet talebinize istinaden bağlı olduğunuz telefon santralinde fiziksel olarak bir işlem yapılmaktadır. Bu nedenle 4 TL taksitle 12 ay boyunca Himnet faturasına yansıtılacak şekilde bağlantı ücreti alınmaktadır
  İnternet hizmeti başka bir adrese nakledilebilir mi? Nasıl?
  Evet. Nakil işlemleri 0850 333 25 15 nolu Müşteri Hizmetlerinden yapılabilmektedir. Sabit telefon hattı da yeni adrese taşınmak isteniyorsa, Fiber İnternet hizmetinin naklinin gerçekleştirilebilmesi için öncelikle sabit telefon hattının naklinin tamamlanması gerekir. Nakil işleminde müşterinin nakil adresinde bulunması gerekmektedir. Nakil işlemi ortalama 2, maksimum 15 gün içinde tamamlanmaktadır.
  Fiber İnternet aboneliği bir süreliğine dondurulabilir mi?
  Evet. Hat dondurma işlemleri 0850 333 25 15 nolu Müşteri Hizmetlerinden yapılabilmektedir.Hat dondurma hizmetinden, bir müşteri yılda en fazla 2 kez ve toplamda 6 ay (180 gün) süreyi aşmayacak şekilde faydalanabilir. Seçilen sürenin sonunda hat otomatik olarak açılır.
  Hat dondurma süresi içinde olan kullanıcılar için aylık internet erişim ücreti alınmaz. İnternet erişim ücreti dışında kalan; kullanılan katma değerli hizmet ücretleri, taksit,hat dondurmadan dolayı yansıtılması gereken iadeler, geçen aydan devir eden ücretler var ise faturalandırılır.
  Adil kullanım uygulaması nedir? Detayları nelerdir?

  Adil kullanım uygulaması nedir?
  Adil kullanım uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında adil kullanım uygulaması bulunan internet paketlerinde; paket bazında farklı adil kullanım noktaları uygulanmaktadır. Ay içinde adil kullanım noktasına ulaşıldığında müşterilerin bağlantı hızları düşürülerek, henüz o kotaya ulaşmamış diğer müşterilerin hızlı bağlantı hizmeti alması sağlanmaktadır.
  Adil kullanım noktası aşıldığında ne olur?
  İnternet paketlerine göre değişen adil kullanım noktası'nın ay içinde aşılması durumunda ay sonuna kadar internet erişim (download) hızı ADSL ve Fiber İnternet paketleri için 3 Mbps olarak, ; fibernet paketleri için 3 Mbps olarak uygulanmaktadır. Takip eden aya girildiğinde müşteri mevcut paketi ile sunulan erişim hızı ile kullanıma devam edebilecektir. Bulunulan ay içinde adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
  Aboneliğin başladığı ilk ay için adil kullanım uygulaması geçerli olacak mı?
  Aboneliğin başladığı ilk aydan itibaren adil kullanım uygulamasına (her takvim ayı için geçerli olmak üzere) başlanacaktır.
  Adil kullanım uygulamasında kullanım miktarına upload (yükleme) kullanımları dahil midir?
  Adil kullanım uygulamasına upload (yükleme) kullanımları dahil değildir. Sadece download (indirme) kullanımları dahildir.